کلیه رتبه های برتر کنکور با سن بالا

کلیه رتبه های برتر کنکور با سن بالا

حتما این نام برایتان آشناست (کنکور) یکی از سد هایی که بسیاری از افراد برای رسیدن به رشته های کاری دلخواه باید از این هفت خان رد شوند، اما جالب است بدانید رقابت در کنکور منتهی به یک یا دو رده سنی خاص نمی شود بلکه ممکن است در رقابت کنکور با شخصی ۳۵ تا ۵۰ ساله نیز رو به رو شوید همان طور که می دانید کنکور جنگ تلاش، توسل و جنگ اراده هاست در سال های اخیر افراد هایی نیز بوده اند که با اینکه مسن به نظرمی رسیدن اما با تلاش و اهداف درست توانسته اند به نقاط موفقیت برسند، برخی در سال اولی که در کنکور شرکت می‌کنند این مسئله را مورد توجه قرار می‌دهند که من نمی‌توانم به خوبی نتیجه بگیرم چرا که هوش کافی برای کنکور را ندارم و آزمون کنکور بسیار سخت و پیچیده است، اما دیگر تقریبا برای اکثر افراد این مسئله روشن است که نقش هوش در موفقیت در کنکورآنچنان اهمیت ندارد و اصل کار چیز دیگریست، و این که شما سن بالاتری داشته باشید نباید مانع این قضیه شود که دیگر به فکر موفقیت در کنکور و مجامع علمی نداشته باشید.

مشکل اصلی این افراد پس از خروج از درس دوباره برای کنکور کجاست؟

چون این افراد متاهل و دارای همسر و فرزند یا شاغل و دانشجو هستند، تمام تمرکز و زمان آنها در درس در دسترس نیست. برخی از این افراد می گویند که فقط زمانی می توانند درس را بخوانند که همسرشان در خانه نباشد یا آنقدر درگیر کارهای پروژه هستند که حتی نمی توانند یک هفته یا ۱۰ روز مطالعه کنند. بعضی از این افراد می گویند که اگر من را در کنکور قبول نکنند هیچ اتفاقی نمی افتد و من شانس خود را امتحان می کنم ، به عبارت دیگر اگر من را قبول کنند چه بهتر که چیزی را از دست ندهم؟ به نظر شما نظر رتبه های برتر کنکور چند سال اخیر با سن بالا هم همین بوده؟ یا نه آنها راهی را برای موفقیت در کنکور با وجود مشغله زیاد و مشکلات مختلف یافته اند؟

آیا کارکنان شانسی برای پذیرش در کنکور دارند؟

کنکور در سالهای اخیر به خصوص در رشته تجربی، به اندازه تلاش برای دریافت پاسخ کافی نیست، اما به دلیل تعداد شرکت کنندگان و ظرفیت محدود رشته های پرطرفدار کنکور، حتی خطر پذیرش برای دوازده سال زیاد است و در کنار خواندن درس دغدغه های دیگری هم دارند و فقط تلاش کافی نیست. البته باید توجه داشته باشید که برنامه ریزی برای کنکور یکی از صول مهم موفقیت در آن است. آیا ضرب المثل “سنگ مفت، گنجشک مفت” که توسط بسیاری از این افراد استفاده می شود در مورد کنکور صدق می کند؟ شما باید بگویید نه. هزینه تهیه کتاب، رفتن به کلاس و تست زدن، مشاور گرفتن و از دست دادن یکی دو سال آنقدر زیاد است که استفاده از این ضرب المثل در رابطه با کنکور درست نیست. گاهی این افراد چندین ماه با آزمون و خطا شروع به کنکور می کنند اما یا وسط می افتند و پشیمان می شوند یا وقتشان تمام می شود و حتی گاهی با مخالفت و دلسردی اعضای خانواده مواجه می شوند و تنها چیزی که برایشان باقی می ماند اتلاف وقت و هزینه های زیاد و دیگر هیچ .

ما به دانشجویان، کارمندان و متاهلین برای کنکور چه پیشنهادی داریم؟

کسی که بعد از سالها قصد شرکت در کنکور را دارد باید یک تمرین ۲-۳ ماهه انجام دهد.اگر توانایی و انگیزه ادامه دارد تا آخر کنکور را طی می کند اما اگر نمی تواند ناراحت شود زیرا پشیمان نیست. چرا بعداً شانس خود را دوباره امتحان کنید، ثانیاً از هدر دادن زمان و پول بیشتر جلوگیری خواهید کرد.

مشکلات حضور در کنکور برای کارکنان، دانشجویان و افراد متاهل

اکثر این افراد فکر می کنند کمبود وقت تنها مشکلی است که با آن مواجه هستند، اما علاوه بر کمبود وقت می توان گفت که با مشکلات زیر نیز مواجه هستند:

  • ترس: این افراد به دلیل اینکه سال هاست از خواندن درس دور بوده اند بسیار می ترسند و این ترس باعث می شود که محتوای درس را با این هدف که به من زمان بیشتری برای یادگیری کامل بدهند کشش دهند.
  • منابع زیاد: این افراد مدام در حال تغییر منابع خود هستند و فکر می کنند که منابع بسیار متفاوت هستند و این منابع باید معجزه کنند.
  • تفاوت بین کنکور قدیمی و جدید: تفاوت بین کنکور اخیر و دهه ۸۰ و قبل از آن.
  • اصولی نخواندن دروس: به عنوان مثال عدم آزمون پوششی، امتحانات درس، عدم رعایت پیش نیازها و ضمائم. در این راستا می توانند از سایت و کانال ما استفاده کنند و از مقاله روش و روش تست اصل کنکور استفاده کنند.
  • در نهایت مشکل زمان: این افراد معمولا از پایه دوازدهم زمان کمتری برای کنکور دارند و اگر زمان خود را مدیریت نکنند زمان خاصی برای خواندن درس باقی نمی ماند.

پذیرش پزشکی در ۳۵ سالگی!

برای پذیرش در رشته پزشکی ابتدا باید مرحله کنکور را بگذرانید. این مرحله به تلاش زیادی نیاز دارد و نیاز به برنامه ریزی صحیح و حرفه ای دارد. اگر این مسیر را بدون نکات و برنامه ریزی درس دنبال کنید، نمی توانید روی موفقیت خود حساب کنید. علاوه بر این، اگر می خواهید در سنین بالا در رشته پزشکی تحصیل کنید، زمانی برای تلف کردن ندارید. این سن بالاتر از یک دانش آموز کنکور است. شما ممکن است ۲۵ یا ۲۹ یا ۳۵ یا ۴۲ ساله باشید. ممکن است دانشگاه نرفته باشید یا در رشته دیگری تحصیل نکرده باشید. شاید شما کمتر نگران امور مالی خود هستید یا ممکن است موضوع مالی اولویت اول زندگی شما باشد. یکی از سوالاتی که افراد بزرگتر از درس و درس یا حتی افراد مسن از ما می پرسند این است که آیا می توانم در سنین بالاتر در رشته پزشکی پذیرش شوم؟ باید به شما بگوییم بگم بله!! افراد در هر سنی می توانند در آزمون کنکور شرکت کنند، اما سوالی که باید در نظر بگیریم این است که آیا در صورت پذیرش می توانیم از پس دوره های سخت و کار عملی در زمینه پزشکی برآییم؟آیا می توانیم به صورت شبانه روزی در بیمارستان ها کار کنیم؟

توجه داشته باشید که می‌توانید!

رشته ریاضی نیز سوالات زیادی را برای افراد با سن بالا به وجود می‌آورد که آیه می‌شود یا خیر، شک نکنید رتبه های برتر کنکور ریاضی راه ها و روش هایی را داشته اند که شما با کمی تغییر و شخصی سازی آن می‌توانید به موفقیت در کنکور برسید. در طول روز و هفته پیام های زیادی از شما عزیزان داریم، آیا با توجه به شرایطی که داریم موفق می شویم؟ آیا هنوز فرصتی برای رسیدن به فلان منطقه و چنین دانشگاهی داریم؟ با فرض اینکه شانس موفقیت بسیار کمی دارید، آیا عاقلانه است که از شر آن خلاص شوید! به یاد داشته باشید که مهمترین چیز در این امر این است که شما تصمیم گرفته اید کنکور بدهید و این مهمترین چیزی است که باید به آن توجه کنید و برای رسیدن به موفقیت به دنبال تایید بی مورد از دیگران نباشید و به جای اینکه به تصمیمات اشتباهی که گرفته اید فکر کنید. آنچه را که از دست داده اید، کمی به خود و توانایی های خود ایمان داشته باشید و سعی کنید نکات مثبت را ببینید و به یاد داشته باشید که شرایط برای همه ایده آل نیست و این بار آنقدر است که فراز و نشیب هایی وجود دارد که اکثر افراد داوطلبان مشکلات زیادی دارند و افرادی هستند که بازی را دریافت می کنند که واکنش بهتری به مشکلات دارند و در زمان های مختلف تصمیمات بهتری می گیرند.

اما به دلیل شرایط نه چندان خوب چه باید کرد!

اول ، به یاد داشته باشید که موقعیت های بد و افکار منفی چیزی است که هر فرد بارها در زندگی اتفاق می افتد ، بنابراین فکر نکنید که همه چیز باید یک کابوس باشد ، هرگز چنین نبوده و نخواهد بود. اما مهمترین و اصلی ترین مهارت مورد نیاز شما برای برخورداری از وقایع تلخ و افکار ناخوشایند ، سعی کنید آن را در اسرع وقت بپذیرید و در جاده کنکور ادامه دهید. رویکرد ما به این وقایع باید مانند یک چیز روانشناختی باشد که دارای یک برگ پاییز زرد است ، به آن نگاه کنید ، اما به طور غیر ضروری و زیاد نشوید و سعی کنید تا آنجا که می توانید از آن خارج شوید. سپس آن را فقط روی خود بگذارید.

وقایع منفی

نکته دیگری که باید در خاطر داشته باشید این است که ذهن تکاملی ما انسانها هستند به گونه ای که اگر حوادث کم و بیش مثبت داشته باشیم ، آنها بسیار کمتر از یک واقعه بد و منفی هستند. چه کسی وجود دارد و شما فقط می توانید با آن برخورد کنید وقتی که از وجود آن آگاه هستید (تازه متوجه شده اید) بنابراین به یاد داشته باشید که رویکرد ما این است که آن را از وقایع منفی بگیریم و تمرکز و توجه اصلی ما باید این باشد که از جاده خودداری کنید و آن را به یاد بیاورید هیچ چیز دیگری در دستیابی به هدف مهم نیست. بسیاری از افراد بوده اند که اتفاقات منفی باعث شده تا پشت کنکور بمانند و موفقیت آنها دستخوش تغییر شود اما نا امید نشده اند و جزو افرادی شده اند که رتبه های تک رقمی که پشت کنکوری بودند و ورق را به نفع خود بازگردانده اند.

به بهانه ها بها ندهید

به هیچ وجه قانع کننده نیست که شما آنقدر وقت ندارید یا وقت زیادی را از دست داده اید یا یک پایه ضعیف و هزار بهانه دیگر دارید که می توانید بیاورید ، و از طرف دیگر باید به خاطر داشته باشید که کسی به شما می دهد این بهانه ها حق دیگران را تغییر نمی دهد. نکته امیدوارکننده این است که نتیجه ای که با عملکرد خود به دست می آوریم، باید روی خود و کارهایی که باید انجام دهید تمرکز کنید و به یاد داشته باشید که هیچ تلاشی بیهوده نبوده و این نتیجه به کیفیت خودتان بستگی دارد. تنها شانس شما این بار خودتان هستید پس با خودتان صبور باشید و به جای غر زدن وارد بازی شوید. نگویید که معدل پایینی داشته ام و موفق نمی شوم کافی است روایت افرادی توانسته اند رتبه های برتر کنکور با معدل پایین را کسب کنند بخوانید. از اینکه پشت کنکور بمانید نترسید.

شروع بزرگ، بدون فرمول پیچیده!

اجازه بدهید با شما با این واقعیت روبرو شویم که هیچ فرمول یا تکنیک برای دستیابی به موفقیت های برتر در کنکور وجود ندارد، شما باید آن را ادامه دهید تا زمانی که بتوانید آن را با اعتماد به نفس و اعتماد به نفس بخوانید. موضوعات مختلف را ببینید، ابتدا شما باید دلیل خود را در این جاده تعیین کنید، دقیقا کدام رشته و دانشگاه شما را در ذهن دارید و آنچه که می خواهید در انتهای مسیر به دست آورید. هنگامی که هدف خود را تعریف کرده اید، باید اقداماتی را انجام دهید که شما را در راه صحیح قرار دهد تا به آنچه که می خواهید نزدیک شوید. اما به یاد داشته باشید که مهم نیست چقدر برنامه ریزی درس شما آماده شده است، بدون پیاده سازی به نفع شما نیست، و ابزار اصلی برای برنامه اصولی و استاندارد این مسئله است که آن را به خوبی اجرا کنید. داشتن یک برنامه به شما اجازه می دهد تا از سردرگمی و ابهام خارج شوید و ۱۰۰٪ بر آنچه که می خواهید حرکت دهید، تمرکز کنید، این همه تلاش های خود را در یک جهت قرار می دهد و به این معنی است که شما در نزدیکترین زمان خواهید بود. در همین حال، مشارکت در امتحانات آنلاین می تواند مسیر را تکمیل کند. ما دوباره تأکید می کنیم که با وجود همه این چیزها، جاده آسان نخواهد بود، شما مطمئنا مشکلات زیادی را تجربه خواهید کرد، اما به یاد داشته باشید که دستیابی به موفقیت به معنای غلبه بر شکست های مختلف و ادامه دادن است. در واقه برنامه شما به شرح زیر است:

یک هدف را تعیین کنید ——> فهرست کارها ——> برنامه ریزی برای رسیدن به کارها -> داشتن منابع با کیفیت و شرکت در آزمون های آزمایشی -> تعداد زیادی از شکست ها و برنده شدن —–> دریافت انگیزه بیشتر و ادامه روند همان روند.

در پایان

همان طور که می دانید سن دیگر ملاکیت موفقیت یا عدم موفقیت در کنکور نیست بلکه باید بدانید در هر سن و سالی که قصد شروع کردن دارید می توانید به اهدافی که در نظر دارید برسید کافی است بخواهید اما در کنار خواستن نیز نیاز به مشاوره هایی هم دارید اگر ۳۰ سال یا ۴۰ سال یا ۵۰ سال دارید اهمیت و ملاکیتی ندارد برای قبولی در کنکور اما باید نکاتی را بدانید در این سنین قصد شروع دلرید فقط باید به اهداف تان فکر کنید و در این مسیر که قدم برداشته اید بجنگید نه به حرف دیگران توجه ای داشته باشید در پایان می توان گفت دکتر مخ میتواند تا رسیدن شما به قله های موفقیت زندگی تحصیلی تان راهنمایی کند.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد